Ja nie chcię do przedskola. – Padły te słowa z ust mojej 2, 5 letniej córeczki. Najwyższy czas, aby się temu przyjrzeć.

  1. Dzieci wyczuwają co się kroi. Możesz mówić językiem migowym, dawać znaki dymne, zamiast otwarcie rozmawiać z ludźmi o własnych dzieciach, ale one dobrze wyczuwają Twoje emocje. Kojarzą słowa z dawką emocji, jakie w nie wkładasz.
  2. Nie licz na to, że jakoś to będzie, że przykleisz na usta fałszywy uśmiech i poklepiesz po plecach i powiesz, że tak na prawdę to nic się nie wydarza, a w przedszkolu same cudowności. ( Jeżeli tylko to jest Twoja wewnętrzna prawda – to jak najbardziej wszystko się uda! Wspominam tu o sztucznej przykrywce pod którą kotłują się lęki i obawy )
  3. Adaptacja zaczyna się od Ciebie, Mamy lub Taty. Wyobraź sobie, że dla Dziecka ważniejsze są Twoje emocje niż to co do niego mówisz. Dziecko ma bliski kontakt z Twoim Wewnętrznym Dzieckiem, nawet Twoje Dziecko mówi językiem Twojego Wewnętrznego Dziecka, aby szybciej do Ciebie trafić, abyś szybciej zauważył/a co się dzieję z Twoim wnętrzu.
  4. W okresie adaptacji ogromnie ważne jest wsparcie Twojego dziecka – czyli akceptowanie każdej emocji jaka do niego przychodzi. Ważny jest czas i przestrzeń na jego emocje. Największą robotę jaką możesz wykonać w tym niełatwym dla dziecka czasie to zająć się swoimi emocjami.
  5. Jeśli podskórnie boisz się, że : będzie nieszczęśliwe, samotne, opuszczone, będzie się bało, obrazi się na Ciebie itp. to tak się zadzieję. Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość. Twoje dziecko czuję Twoje emocje.
  6. Kiedy mój Synek szedł do nowego przedszkola jego lęki odpuściły, kiedy ja zajęłam się małą Alicyjką, działam tak w każdej sytuacji, kiedy moje dzieci przeżywają jakieś emocje, spotykam się z Alicyjką i wszystko wraca do normy. Dzieci uczą się poprzez naśladowanie, poprzez obserwacje Ciebie. TY masz ogromny wpływ na ich życie. Wiem, że to wielkie słowa, ale to się nazywa odpowiedzialność za siebie i za swoje emocje. Swoim zachowaniem, sposobem bycia pokazujesz dziecku wzór na życie. Dopiero w pracy z Wewnętrznym Dzieckiem wzięłam odpowiedzialność siebie. Wcześniej wychodziłam z pozycji małego dziecka i tak na prawdę o wszystkim decydowała moja mama. Już czas dorosnąć. Być mamą czy tatą dla swojego dziecka, a nie rówieśnikiem.
  7. Kiedy stajesz się odpowiedzialny/a za swoje życie oprócz poczucia chwilowego obciążenia przychodzi też magiczna różdżka w Twoje ręce, którą tworzysz swoją rzeczywistość taką o jakiej zawsze marzyłaś/eś. Razem z odpowiedzialnością przychodzi miłość do siebie i więcej energii do działania. Tak, możesz stworzyć cudowną relację ze swoim dzieckiem. Masz wpływ na jego szczęście.

Zapraszam Cię na krótki, ale intensywny warsztat, który pomoże Ci w doświadczaniu adaptacji Twojego dziecka. To będzie praca z Twoimi emocjami, abyś stał/a się prawdziwym oparciem dla Twojego dziecka i nie miał/a wyrzutów sumienia, że oddajesz swoje dziecko w obce ręce.

Otwieram przestrzeń na tajnej grupie na facebooku, gdzie możesz pisać posty, zadawać pytania, gdzie możesz otrzymać wsparcie osób, które wzięły już w nim udział.

Tutaj nie chodzi tylko o przedszkole, też o szkołę, o każde nowe doświadczenie Twojego dziecka, w którym przepełnia Cię lęk i szereg obaw.

To jest teoria i praktyka pracy z Wewnętrznym Dzieckiem w kontekście Twojego dziecka.

W piątek wyciągaliśmy na wierzch wszystkie swoje obawy i przekonania na wierzch, a na kolejnym spotkaniu odbył się proces, medytacja z Wewnętrznym Dzieckiem, która będzie Ci pomocna w całym okresie adaptacji. Będziemy trafiać do źródła problemu i będziemy uwalniać emocje, oczyszczać się z niewspierających energii i wlewać morze miłości. Lekarstwem na lęk jest miłość. Na trzecim spotkaniu zajmujemy się Tobą – Rodzicem, kreowaniem Twojej przyszłości. Jak chcesz się czuć, kiedy Twoje dziecko będzie doświadczało nowego etapu w swoim życiu.

Ten warsztat okazał się dotyczyć całego podejścia do Macierzyństwa, uwalnia relacje z dzieckiem na głębokim poziomie, dotyka problemów z jakimi mierzy się każda Mama.

Twoja inwestycja to: 129 zł 

Warsztaty online, w zaciszu Twojego domu, aby rozpocząć nowy rok z zupełnie nowym i pełnym miłości nastawieniem.

Są nagrane 3 spotkania ze mną, gdzie oprócz teorii są warsztaty pracy z podświadomością, a także intensywne procesy pracy z Wewnętrznym Dzieckiem, które możesz odtwarzać codziennie,  aby stać się spokojnym i wspierającym rodzicem. To jest przestrzeń dla mam,  które przeżywają to razem i dzięki silnej grupie wzrastają razem jako mamy, aby ufać swoim dzieciom i sobie.

Bądźmy w tych wyjątkowych rodzinnych chwilach razem. Twoje Wewnętrzne Dziecko teraz bardziej Cię potrzebuję, tak jak Twoje „zewnętrzne Dziecko” 🙂 Ja też tego doświadczałam podczas tworzenia warsztatu, moja Córeczka poszła pierwszy raz do przedszkola, a Synek do szkoły 🙂

Masz dostęp do warsztatu dożywotnie. Możesz go powtarzać zawsze, kiedy staniesz przed wielkim wydarzeniem w życiu Twojego Dziecka.

Zapraszam <3

szczegóły i płatności : 

po dokonaniu płatności napisz do mnie: ( Promocja ) 129 zł / zamiast 329 zł

Millenium 
Alicja Klimek Monidło
80116022020000000375077994
Tytułem: Adaptacja z Miłości
Close Menu